BooksUkraine.com » 📖 Пригодницькі книги » Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою 📚 - Українською

Читати книгу - "Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою"

379
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою" автора Ірена Ігорівна Карпа. Жанр книги: 📖 Пригодницькі книги / 📖 Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 13 14 15 ... 46
Перейти на сторінку:
дешевше взяти квиток у нормального перевізника. Ну і почуватися як людина, а не лох, котрого змушують купувати мівіну за дурні гроші, бо іншого їдла не передбачено, теж буває приємним.

Н.

Непал

Ну ясно, куди ж без нього. У цю країну я літала й їздила уже сім разів, десятий точно треба буде якось пишно відсвяткувати. Саме там я двічі завагітніла, почала і закінчила писати «Піцу Гімалаї», зустріла своє тридцятиріччя, нелегально горами перетнувши кордон із Китаєм, була там на шостому місяці вагітності з Корою, потім ще була там, без поняття, що я вагітна Каєю, й дивуючись, чого-то мені так важко йти ті нещасні пару сотень кілометрів… Коротше, список довгий. Однаково мені є до чого тягнутися – одна японська бабця була в Непалі аж сорок разів, під кінець таки виповнивши свою мрію: піднялася на шеститисячник Пісанг у свої 77 років.

«Кутайся, кутайся, нікуди не лазь, бо не завагітнієш ніколи!» – навчала мене мама. Ну, я особливо і не лазила, і не вагітніла. Вже майже плюнула на то діло – не виходить, то й не виходить, у Непалі он всиновимо когось. І поїхали у весільну подорож у Непал – точніше Мустанг, що раніше був автономним королівством, а після приходу до влади комуністів став просто чимсь на зразок закритої області з тепер вже неофіційним королем.

Задоволення не з бюджетних – лише сам дозвіл на перебування там упродовж десяти днів обійшовся в 600 доларів. Плюс гід, проживання-харчування, квитки до монастирів, що всі мали однакову ціну… Нам пощастило з гідом. Тасі Пасанг Гурунг сам родом із крихітного села на кордоні з Тибетом, говорить тибетською і знається на буддизмі. Тому геть усі двері для нас відчинялися і ми були своїми, у той час як кілька інших туристів, що ми їх зустріли в тих марсіанського вигляду пустельних краях, лишалися просто туристами.

Я дуже багато описувала ті містичні місцини зі слідами Падмасамбхави у пригодницькій «Піці Гімалаї», як завжди, навіть найдивовижніші речі беручи з реальності. Як той струмок, що витікав просто з-під сухого дерева, що виросло в храмі, піднявши вверх статую Гуру Рінпоче (він же Падмасамбхава). Була зима – вітер у пустелі не лишив нічому живому, крім низькорослих кущів, жодного шансу. Все наче впало в анабіоз. І лише обабіч цього струмка росли яскраві квіти й пурхали метелики. На фото виглядало би, як у фотошопі, але ж я бачила, так би мовити, все в реальному 3D. Звісно ж, я напилася зі струмка води.

– Вода тут дуже добра, наберіть із собою, – радив Тасі. – А ще місцеві жінки приходять сюди, коли хочуть завагітніти.

Ну дякую. Я вже й не знаю, що то допомогло – чудодійна вода, холод, при якому замерзала звичайна вода в крані у так званому готелі в Ло Мантангу, столиці Мустангу, чи безумний галоп коня, що ніс мене понад прірвами і страшно пердів на підйомах, коли я співала йому «Їхав-їхав козак містом», але я таки завагітніла. І вже за кілька місяців майбутня Кора в моєму животі відправилася з України до Індії – видно, тягло її поближче до кармічної батьківщини.

Подорожувати на п’ятому місяці вагітності не так уже й погано. По-перше, мене взагалі ніколи не нудило, по-друге, можна спекулювати невеликим, та все ж животом, прикидаючись, що тобі там погано чи жарко, чи ще щось. Аби всі бігали. Так мені вдалося безпардонно дрихнути в якомусь лаунджі в делійському аеропорту, хоча загальні правила передбачали сидіння. Там же мій друг наробив галасу, аби мене пропустили без черги на реєстрацію, бо вмлію тут їм і що будуть робити?…

Тикнули ми тоді, пам’ятаю, пальцем у карту й опинилися в штаті Орісса. Звучить красиво, а по факту, крім храму Сонця (Золотої Колісниці) в Конарку та кількох інших індуїстських святинь, краси там небагато. Або ж її просто не видно під тоннами сміття, котре охочі місцеві рибалки й туристи з Калькутти залишають на березі. Те, що на карті виглядало як пляж, виявилося по факту нетрищами, де відходи викидалися просто з вікон бідняцьких хатинок.

А за те, що мій друг дозволив собі зняти ввечері на пляжі сорочку, залишившись у штанах і в капцях (!), нас агресивно атакувала зграйка п’яних місцевих малоліток. Мовляв, ідіть таким неподобством у готель займайтеся, в нас тут моральний штат. І те, що на аморальну парочку вагітна повністю одягнута тьотька і топлес-дядько з сигаретою тягнули слабо, гопників не переймало – вони хотіли крові білого туриста. Що ж, вона в той вечір дісталася не їм, а кровожерним москітам, котрі й змусили нас трьох (майбутня Кора ж теж рахується?) через Калькутту відправитися до Сіккіма.

У джипі (це там такий різновид маршрутки насправді) до Дарджилінгу я серйозно переживала за свою вагітність – трясло так, що час від часу шлунок підскакував до горла десь. І трясло так кілька годин, кидало на поворотах, і я прокляла той джип, цю гірську Індію і весь мій довбаний авантюризм, що попер мене сюди самій собі доказувати, що я не курка. «Ні, я не курка, я ідіотка!» – намагалася я втримати пузяку на місці.

Мій друг геть не знав, чим мені зарадити. Вертольоти – вони тут теж, до речі, замість маршруток – було розібрано на кілька днів вперед. Але все колись кінчається, включно з тією дорогою імені танців святого Віта. Мене не розтрусило, і хочеться вірити, що Корі передалася схильність спокійно переносити будь-які життєві струси. Вкупі зі стресами. Хотілося би побажати дитині, щоби їх взагалі не було, але ж ми з вами знаємо, що так просто не буває.

Дарджилінг у час, коли цвітуть рододендрони, – просто одне з моїх улюблених місць на землі. Як вияснилося після пекельного джипа і поселення в готель неоковирного вигляду, але дуже затишний, з антикварними тибетськими меблями. Колоніальні будівлі часів Британської імперії, вежа з годинником, забуті тут колись чисто лондонські тумани, пагорби і чайні плантації. Якщо колись мені захочеться отаборитися десь для спокійної роботи над книгою, я серйозно подумаю про Дарджилінг. Саме там, здається, я спожила найсмачнішу в житті курку з тандура (піч така, в ній і хліб, і м’ясо, і сир печуть), вилізши на дах у місячну ніч. З другом, звісно, не сама – я не зовсім псих, вагітність мало мені вплинула на мозок.

Ну а потім був безпосередньо Сіккім з його загадковими монастирями, теж позначеними моїм улюбленим Падмасамбхавою. Яке це

1 ... 13 14 15 ... 46
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою"